Do Chorvátska ľahko, vlastníci nehnuteľností rýchlejšie

Chorvátsko zvládlo pandémiu koronavírusu COVID-19 na výbornú. Hranice sú pre turistov už otvorené bez väčších obmedzení. Nie je potrebné zdržiavať v karanténe, ani predkladať negatívny test na koronavírus.

Využívajú toho nielen turisti, ale aj Slováci, ktorí sem idú na prehliadku nehnuteľností na kúpu do osobného vlastníctva. Dopyt po vlastnej nehnuteľnosti pri Jadrane je tento rok ešte výraznejší. Ľudia volia čo najväčšie súkromie, bezpečnosť a dosah autom. V období pandémie bolo vlastníctvo nehnuteľnosti dokonca výhodou. Vlastníci nehnuteľností či jácht mohli do Chorvátska vycestovať skôr ako ostatní cudzinci.

Otvorené sú pamiatky aj národné parky. Romantické zátoky, kamienkové pláže i priezračné more si môžete užívať naplno. Funguje tiež verejná hromadná doprava, letecká, pozemná aj železničná preprava, vrátane trajektov na chorvátske ostrovy. Zákaz zatiaľ platí len na hudobné festivaly a podujatia s väčším počtom účastníkov. V reštauráciách sa udržujú odstupy a dbá sa na dezinfekciu rúk aj povrchov. Pre hostí to však neznamená žiadne obmedzenia.

Graf: Počet nových prípadov nákazy COVID-19 v Chorvátsku

TIP: Pre jednoduchý priebeh na hraniciach si pred cestou vyplňte elektronický formulár. Uvádzajú sa tu základné osobné údaje aj informácie o polohe. V slovenčine je k dispozícii tu.

Zaujímate sa o kúpu nehnuteľnosti na pobreží Jadranu? Kontaktujte nás. Radi vám s výberom pomôžeme.

Chcem dostávať ponuky a novinky o (zahraničných) realitách zadarmo priamo na môj e-mail:

Hot tips | Máme pre Vás pripravených viac než 6000 nehnuteľností z celého sveta Kompletná ponuka

Chcem dostávať ponuky a novinky o (zahraničných) realitách zadarmo priamo na môj e-mail: