Domov pri mori: zvolíte Európu, alebo Karibik?

Druhý domov pri mori si už zaobstarali tisíce Slovákov a ďalší stále pribúdajú. Najobľúbenejšie zostávajú nehnuteľnosti v Európe, záujem je ale aj o bývanie na Floride a v Karibiku.

Dôvodom pre kúpu apartmánu, domu alebo vily pri mori býva v prvom rade vlastné užívanie. V čoraz väčšej miere sa ale nehnuteľnosti v zahraničí stávajú prostriedkom pre bezpečné uloženie peňazí a investíciu.

Slnečné počasie, zdravý morský vzduch, nádherné pláže, romantické zátoky, posedenie s výhľadom na more, gastronomické zážitky, pohodový životný štýl, žiadny stres. Bývanie pri mori môže byť impulzom, ako si svoj život začať ešte viac vychutnávať.

Poďme sa teraz pozrieť, ako by váš nový domov pri mori mohol vyzerať. Zásadnou voľbou bude, či sa rozhodnete pre niektorú z európskych destinácií, alebo zvolíte nehnuteľnosti v Karibiku prípadne na Floride. Do hľadáčika tuzemských záujemcov o dom či apartmán pri mori sa stále viac dostávajú aj nehnuteľnosti v Dubaji.

V Európe sa najväčšiemu záujmu tešia nehnuteľnosti v Chorvátsku, Španielsku, TalianskuFrancúzsku.

Španielsko

Nemovitosti Španělsko

Terasa s výhľadom na more. Väčšina majiteľov nehnuteľností pri mori by si bez nej svoje bývanie nedokázala predstaviť. Raňajky na čerstvom morskom vzduchu, popoludňajšie siesty alebo podvečerné posedenie s pohárom dobrého vína v ruke. Uvidíte, že na terase budete tráviť veľa času.

Nemovitosti ve Španělsku

Dom, alebo apartmán? V Španielsku si môžete vyberať zo širokej ponuky nehnuteľností zahŕňajúce cenovo prijateľné apartmány aj luxusné nehnuteľnosti určené pre tých najnáročnejších.

Nemovitosti Mallorca

Vedľa pevninského Španielska je záujem aj o nehnuteľnosti na Kanárskych ostrovoch alebo Baleárskych ostrovoch. Predovšetkým nehnuteľnosti na Malorke patria medzi veľmi žiadané. Vzhľadom na to, že Malorka je považovaná za jednu z exkluzívnych destinácií, sú tu ceny realít na vyššej úrovni.

Nemovitosti Kanárské ostrovy

Španielsko je veľmi obľúbené tiež medzi milovníkmi golfu. Ponuka golfových nehnuteľností je tu takmer nepreberná. Oblasť Costa del Sol si vďaka hustote golfových ihrísk dokonca vyslúžila prezývku Costa del Golf.

Nemovitosti ve Španělsku

Dáte prednosť modernej architektúre alebo skôr bývaní v charakteristickom stredomorskom štýle? Zároveň je možné voliť medzi radovými aj samostatne stojacimi domami. Španielsko tiež patrí medzi najvyhľadávanejšie krajiny pre príjemné trávenie penzie.

Chorvátsko

Apartmány v Chorvatsku na prodej

Chorvátsko je Slovákom zasľúbená. Apartmány na Jadrane je možné zaobstarať jak v menších bytových domoch, tak v niektorých rezortoch, kde je k dispozícii zázemie zvyčajne zahŕňajúci bazén, spa & wellness, športoviská, reštaurácie, obchody a ďalšie služby hotelového charakteru. Vedľa vlastného užívania tak je možné apartmán bez ďalších starostí prenajímať a získať zaujímavý výnos.

Nemovitosti v Chorvatsku

Dom na Jadrane s ničím nerušeným výhľadom na more. Pre Chorvátsko hovorí dobrá dopravná dostupnosť, ale aj cena nehnuteľností, ktorá je oproti Francúzsku alebo Taliansku na nižšej úrovni. Problémom nie je ani jazyková bariéra.

Domy v Chorvatsku na prodej

Táto vila priamo pri mori je ukážkou modernej architektúry tých najvyšších parametrov. Ceny domov v prvej línii pri mori sú pochopiteľne vyššie. Výmenou získate priamy prístup k moru, niekedy aj so súkromnou časťou pláže či kotviskom pre loď. Nehnuteľnosti bezprostredne pri pobreží sú žiadané a je ich obmedzené množstvo. Môže sa preto jednať o dobrú investíciu aj z hľadiska prípadného budúceho zhodnotenia.

Nemovitosti Chorvatsko

Aj v Chorvátsku je široký výber nehnuteľností pre každého. Niekto dáva prednosť tradičným kamenným domom, niekto volí moderné stavby so všetkým potrebným komfortom.

Francúzsko

Nemovitosti Azurové pobřeží

Azúrové pobrežie je európskou top destináciou. Neopakovateľná atmosféra tunajšieho kraja si získa snáď každého, kto Côte d'Azur aspoň raz navštívi. Nezameniteľná je aj tunajšia architektúra.

Nemovitosti na Azurovém pobřeží

Cannes, Nice, Villefranche Sur Mer, Saint Jean Cap Ferrat, Saint-Tropez, Antibes, Fréjus, Saint-Raphaël alebo Cavalaire-sur-Mer. To sú len niektoré z lokalít na Francúzskej Riviére, kde svoj druhý domov pri mori hľadajú bohatí a slávni z celého sveta.

Nemovitosti ve Francii

Priemerná cena nehnuteľností na Azúrovom pobreží je o 82% vyššia ako vo zvyšku Francúzska. Za svoje peniaze tu ale dostanete luxus aj prestíž. Ceny sa tiež líšia podľa konkrétnych lokalít. V menších a menej známych strediskách môžu byť ceny oproti najexkluzívnejším destináciám o poznanie výhodnejšie.

Apartmány na Azurovém pobřeží na prodej

Na Francúzskej riviére je tiež možné voliť medzi obstaraním domu alebo apartmánu.

Taliansko

Nemovitosti v Itálii

Taliansko je vďaka svojmu typickému tvaru pripomínajúcemu topánku obmývaná morom takmer zo všetkých strán. Dlhé kilometre pobrežia ponúkajú rozmanitú ponuku najrôznejších lokalít s rozmanitými charaktermi. Uvažovať môžete o bývanie na Adriatickom pobreží, Ligúrii, Toskánsku alebo v južnom Taliansku. Zabudnúť by sme nemali ani na Sardíniu.

Nemovitostí Itálie

Výborné vína, vyhlásená gastronómia, futbal, móda, umenie, pamiatky a bohatá história, športové autá, temperament, slnko, nádherná príroda a morské pláže ... To všetko sa vám môže vybaviť, keď sa povie Taliansko. Ak patríte k tým, ktorí podľahli čaru krajiny na Apeninskom polostrove, môžete si práve tu nájsť svoj byt alebo dom pri mori.

Nemovitosti v Toskánsku

Podobne ako Azúrové pobrežie vo Francúzsku má aj Taliansko prestížnu lokalitu majúci navyše neopakovateľný genius loci. Toskánsko je jednou z najromantickejších a najkrajších oblastí v Európe. Nádherná mierne zvlnená krajina plná viníc a rozkvitnutých lúk, medzi ktorými majestátne stoja typické toskánske stavby.

Ďalšie európske krajiny

Nemovitosti v Řecku

Okrem najžiadanejších krajín by sme nemali zabudnúť ani na ďalšie zaujímavé európske destinácie. Veľké pozornosti sa v médiách v súvislosti s ekonomickou situáciou dostávalo predovšetkým nehnuteľnostiam v Grécku. Pre koho môže byť investícia do gréckych nehnuteľností vhodnou alternatívou si môžete prečítať v detailnom rozbore Jána Rejchy, riaditeľa realitnej spoločnosti Rellox. Z ďalších krajín môžeme spomenúť ešte napr. Portugalsko alebo Bulharsko.

Florida

Nemovitosti na Floridě

Bývanie si tu zaobstarala celá rada Slovákov vrátane známych športovcov, umelcov alebo biznismenov. Časť z nich tu žije trvalo, niektorí po časť roka alebo sa sem jazdí na dovolenku. Zaujímavé sú floridské reality aj z investičného pohľadu.

Apartmány na Floridě na prodej

Veľkej obľube sa na Floride tešia investície do luxusných penthousov a apartmánov. Tie sa zvyčajne nachádzajú v bytových komplexoch, kde sú zabezpečené všetky potrebné služby. Majiteľom bytov býva k dispozícii bazén, fitnes, služby recepcie a pod.

Reality Florida

Toto je Florida. Parkovacie miesto pred domom, kotvisko pre loď za domom. Okrem domov priamo pri vode môže byť zaujímavou a cenovo výhodnejšou variantou dom vo vnútrozemí, z ktorého dôjdete autom na pláž za pár minút. Pri výbere vhodnej lokality určite stojí za to venovať pozornosť nehnuteľnostiam v Miami.

Karibik

Nemovitosti v Karibiku

Karibik - pravý tropický raj. Najväčší záujem je predovšetkým o Dominikánsku republiku. Nehnuteľnosti v Karibiku je možné kupovať bez zvláštnych obmedzení a ceny sú na vcelku prijateľnej úrovni.

Dubaj

Nemovitosti v Dubaji

V posledných rokoch rastie záujem Slovákov o krajiny Blízkeho a Stredného východu. Ruka v ruke so záujmom turistov túto oblasť objavili tiež investori do realít. Najväčšiemu záujmu sa tešia nehnuteľnosti v Dubaji, kde sa v roku 2020 uskutoční celosvetová výstava Expo. To ponúka perspektívu zaujímavých výnosov z prenájmu. Krajina uspokojí záujemcov o kúpanie v mori i golfistov. Dubaj je miestom mnohých naj a absolútne tu nehrozí, že by ste tu nemali čo robiť, ak práve nebudete chcieť byť na pláži.

Maurícius

Nemovitosti na Mauriciu

Maurícius patrí k najkrajším ostrovom v Indickom oceáne a môže byť jednou z menej obvyklých variant pre tuzemských záujemcov o druhý domov pri mori. Pretože sa jedná o obľúbenú turistickú destináciu, nie je ani problém so spojením. Letecké linky z Európy sú dostatočne časté.

Kapverdské ostrovy

Nemovitosti na Kapverdských ostrovech

Ďalšia z menej tradičných možností sú nehnuteľnosti na Kapverdských ostrovoch. Kapverdy sú malebné súostrovie nachádzajúce sa v tropickej oblasti uprostred Atlantického oceánu. Nájdete tu nádherné pláže a azúrové more s teplotou vody, ktorá neklesá pod príjemných 22 ° C.

Ukážkové nehnuteľnosti na fotografiách pochádzajú z ponuky realitnej spoločnosti Rellox. Konkrétne nehnuteľnosti už ale nemusí byť momentálne v ponuke. Pre aktuálnu ponuku navštívte databázu zahraničných nehnuteľností na predaj alebo nás kontaktujte.

Chcem dostávať ponuky a novinky o (zahraničných) realitách zadarmo priamo na môj e-mail:

Hot tips | Máme pre Vás pripravených viac než 6000 nehnuteľností z celého sveta Kompletná ponuka

Chcem dostávať ponuky a novinky o (zahraničných) realitách zadarmo priamo na môj e-mail: