Lago di Garda: talianské nehnuteľnosti s nádherným výhľadom na jazero

Ak preferujete aktívny spôsob trávenia dovolenky a máte radi slniečko, mohol by sa vám páčiť pobyt u talianskeho jazera Lago di Garda.

Ak vás oblasť zaujme natoľko, že sa sem chcete pravidelne vracať, nie je nič jednoduchšie než si tu zaobstarať vlastnú nehnuteľnosť, či už priamo na brehu jazera alebo v niektorom z neďalekých mestečiek. Nehnuteľnosti v Taliansku sú ideálne pre milovníkov slnka i snehu, do talianskych Álp je od jazera naozaj neďaleko.

Lago di Garda je vďaka svojej rozlohe 370 km2 najväčším talianskym jazerom, ak by ste ho chceli celé obísť, prejdete 160 kilometrov. Jazero sa nachádza medzi Alpami a Pádskou nížinou, rozprestiera sa na hranici medzi troma regiónmi - Trentino-Alto Adige, Veneto a Lombardia. Jazero Garda je zo severu chránené vysokými horami, čo ho chráni pred studeným vetrom. Preniká k nemu teplý vzduch z juhu nazývaný "Ora", ktorý robí z Gardy ideálne miesto pre windsurfing. Navyše vďaka tomu rastie v oblasti typická stredomorská fauna - olivovníky, cédre, cyprusy alebo oleandre.

Garda ale rozhodne nenadchne len milovníkov plachtenia, ponúka oveľa viac. Jazero je známe aj ako raj milovníkov športového lezenia. Vďaka klíme je tu možné liezť po celý rok. Navyše sa tu nachádzajú lezecké steny všetkých náročností, dohromady ich je tu na dvetisíc. Za lezeckú základňu býva najčastejšie považované mesto Arco. Okrem samotného lezenia  je možné vyskúšať niektorú z početných Ferrat - horských ciest, pri ktorých používate kovové rebríky alebo sa držíte lán.

Oblasť ponúka aj široké možnosti cyklistického vyžitia. Fyzicky zdatnejší môžu od hladiny jazera vo výške 65 metrov nad morom až do dvoch tisíc. Aj tam navyše vedú cyklotrasy. Možnosti sú ale aj pre menej zdatných, chodníkov je tu veľa, vyberať môžete aj medzi cestou a terénom. Podmienky tu majú dobré aj in-line korčuliari či vyznávači pešej turistiky. Na najvyššiu horu oblasti Monte Baldo (2218 mnm) môžete vyjsť unikátnou  lanovkou, ktorá sa otáča okolo vlastnej osi.

Na Lago di Garda sa v posledných rokoch rozširujú aj možnosti hrania golfu, predovšetkým vďaka prílivu nemeckých a švajčiarskych turistov, ktorí o tento šport javia  záujem vo zvýšenej miere. Ihriská  sa nachádzajú predovšetkým na juhu jazera..

Možností, ako stráviť deň, je u Lago di Garda naozaj celá rada. Za návštevu stojí rozhodne hrad Arco, ktorý sa týči vysoko nad mestom a ponúka veľkolepé výhľady. Zaujímavé sú tiež vodopády Varone, ktoré sa nachádzajú iba tri kilometre od Riva del Garda. Môžete si tiež zájsť na výlet na ostrov Garda (miestnymi nazývaný Borgheze Cavazza Island) neďaleko miest Saló a Gardon, ktorý sa môže pochváliť prekrásnymi záhradami a panstvom rodiny Cavazzov. Navštíviť môžete tiež múzeum olivového oleja či múzeum vína Bardolino.

Oblasť je často vyhľadávaná  rodinami s deťmi. Okrem príjemného kúpania sa v jazere či prechádzok po okolí je tu možné vybrať si hneď z niekoľkých zábavných parkov, rôzne tématicky zameraných. Najväčším zábavným parkom v Taliansku je Gardaland, ktorý ponúka okrem mnohých atrakcií  aj nové delfinárium. Movieland (Caneva World) kombinuje atrakcie, filmové show i kaskadérske prehliadky. Súčasťou je aj aquapark Aquaparadise.

Na Lago di Garda si naozaj prídu na svoje všetci. Ponuka je široká a mnoho ľudí sa sem pravidelne na dovolenku vracia. Taliansko je preslávené  navyše svojou skvelou kuchyňou - ľahká strava je plná šalátov, cestovín na rôzne spôsoby a samozrejme neprekonateľnou talianskou  pizzou.

Pre vyššie uvedené dôvody je medzi investormi o oblasť Lago di Garda pomerne veľký záujem. Lokalita predstavuje kombináciu horského prostredia, výhľadov na jazero, bujnej vegetácie a stredomorského podnebia. Ceny apartmánov začínajú zhruba na 150 tisícoch eur a ceny domov zhruba na 350 tisícoch eur. V oblasti sa nachádzajú ale aj luxusné nehnuteľnosti, či už apartmánového typu alebo exkluzívne samostatné vily. Ku známejším strediskám patrí Riva del Garda a Salo u Lago di Garda alebo Como a Lecco u Lago di Como.

Zaujali vás informácie o nákupe nehnuteľností v Taliansku, ale zatiaľ sa rozhodujete, kde by sa vaša nová nehnuteľnosť mala nachádzať? Zaujímavou variantou môže byť nákup nehnuteľnosti vo Švajčiarsku. Pre podrobnejšie informácie o možnostiach nákupu nehnuteľností v zahraničí navštívte stránky www.rellox.sk.

Chcem dostávať ponuky a novinky o (zahraničných) realitách zadarmo priamo na môj e-mail:

Hot tips | Máme pre Vás pripravených viac než 6000 nehnuteľností z celého sveta Kompletná ponuka

Chcem dostávať ponuky a novinky o (zahraničných) realitách zadarmo priamo na môj e-mail: