Nehnuteľnosti na Azúrovom pobreží si udržujú svoju popularitu

Vzhľadom na situáciu na realitnom trhu sú nehnuteľnosti na Azúrovom pobreží ideálnym doplnkom do investičných portfólií.

Zo štatistík vyplýva, že sa v tejto oblasti nachádza cez 70 tisíc nehnuteľností, ktorých vlastníkmi sú zahraniční investori. Zvýšený dopyt viedol k rastu trhu o približne 15% v rokoch 2003 až 2009. V poslednej dobe prichádza najviac záujemcov z Ruska a Veľkej Británie, ktorí sú nasledovaní kupujúcimi zo Škandinávie a Blízkeho Východu. Nechýbajú ale ani kupujúci z Českej republiky, Poľska, Slovenska alebo Maďarska.

Z posledných prieskumov je zrejmé, že v regióne Provence-Alpes-Cote d'Azur zostávajú ceny stabilne na veľmi vysokej úrovni - priemerná cena nehnuteľností je o 82% vyššia ako vo zvyšku Francúzska. Medzi rokmi 2000 a 2007 priemerná cena nehnuteľností v tejto oblasti vzrástla o 144 percent, zatiaľ čo cena nehnuteľností vo Francúzsku ako celku vzrástla iba o 111%.

Po menšom zakolísaní na prelome rokov 2011 a 2012, spôsobenom voľbou nového francúzskeho prezidenta, sa trhy stabilizovali a záujem kupcov znova rastie. Najvyhľadávanejšie zostávajú vyhlásené lokality ako Cannes, St. Tropez, Cap d'Antibes a ich okolia.

» Navštívte ponuku nehnuteľností na predaj na Azúrovom pobreží.

Chcem dostávať ponuky a novinky o (zahraničných) realitách zadarmo priamo na môj e-mail:

Hot tips | Máme pre Vás pripravených viac než 6000 nehnuteľností z celého sveta Kompletná ponuka

Chcem dostávať ponuky a novinky o (zahraničných) realitách zadarmo priamo na môj e-mail: