Nehnuteľnosti pri mori na predaj

Nemalá časť tuzemských záujemcov o kúpu nehnuteľnosti v zahraničí túži po nehnuteľnosti pri mori. Patríte medzi nich aj vy? Vyberte si z ponuky domov a apartmánov v Chorvátsku, Španielsku, Taliansku, Francúzsku, Grécku, Bulharsku alebo napríklad na Floride alebo v Karibiku.

» Ponuka nehnuteľností pri mori na predaj

Prečo si zaobstarať vlastné bývanie pri mori

Obstaranie nehnuteľnosti pri mori je väčšinou motivované záujmom o jej využívanie na účely druhého bývania. Pominúť však nemôžeme ani investičný aspekt. V prípade kvalitných nehnuteľností v dobrých lokalitách existuje predpoklad ich zhodnotenia v čase. To platí predovšetkým pri objektoch nachádzajúcich sa v najtesnejšej blízkosti mora, pretože ich počet je z logiky veci limitovaný, nehľadiac na to, že v mnohých krajinách platia v prímorských pásoch stavebné uzávery alebo výrazné obmedzenia novej výstavby.

V prípade, že sa rozhodnete svoj dom či apartmán prenajímať, môžete si zaistiť tiež slušný vedľajší príjem. Ako všetko funguje? Nehnuteľnosť je v čase, keď ju majiteľ nechce alebo nemôže využívať, prenajímaná formou krátkodobých prenájmov klientele, ktorá do prímorských letovísk mieria za dovolenkou a odpočinkom. Kompletný servis s tým spojený sa pritom odohráva v réžii špecializovaných agentúra a tour operátorov, bez toho aby sa vlastník musel o čokoľvek sám starať.

Kúpa nehnuteľnosti pri mori

Kúpa realít sa vždy riadi zákonmi platnými v tej krajine v ktorej sa nehnuteľnosť nachádza. Podrobnejšie informácie o procese kúpy nehnuteľnosti v jednotlivých krajinách nájdete na informačnej stránke k danej krajine alebo nás kontaktujte.

Kde a akú nehnuteľnosť kúpiť

Dom, byt alebo pozemok. To je základná otázka, ktorú musí každý záujemca o kúpu nehnuteľnosti pri mori rozhodnúť. Byty a apartmány sú lacnejšie, prevádzkovo menej náročné. Oproti tomu dom či luxusná vila môže poskytnúť viac súkromia i komfortu.

Tí, ktorí chcú mať dom úplne podľa vlastných predstáv, môžu zvoliť kúpu pozemku v zahraničí. O možnosti nákupu pozemkov v Chorvátsku sme písali aj v samostatnom článku.

Reality pri mori - na čo by ste tiež nemali zabúdať

Pri rozhodovaní o kúpe nehnuteľnosti v niektorej z prímorských lokalít by ste mali brať do úvahy aj jej dopravnú dostupnosť. Ako často a ako dlho plánujete dom či byt obvykle využívať? Je vzdialenosť taká, aby doprava autom nezabrala príliš veľa času? Zistite si ďalšie možnosti dopravy. Veľakrát sa dá pohodlne cestovať vlakmi alebo autobusovými linkami. Ak budete preferovať leteckú prepravu, je na mieste vedieť, či sa v blízkosti nachádza medzinárodné letisko a aké spojenie je sem z letiska, ktoré by ste najčastejšie využívali.

Okrem samotnej kúpnej ceny nehnuteľnosti je potrebné počítať aj s vedľajšími nákladmi, ktoré sú s kúpou nehnuteľného majetku bežne spojené (dane, poplatky) a samozrejme tiež s bežnými prevádzkovými nákladmi spojenými s prevádzkou (energie, služby, poistenie).

Chcem dostávať ponuky a novinky o (zahraničných) realitách zadarmo priamo na môj e-mail:

Hot tips | Máme pre Vás pripravených viac než 6000 nehnuteľností z celého sveta Kompletná ponuka

Chcem dostávať ponuky a novinky o (zahraničných) realitách zadarmo priamo na môj e-mail: