Nehnuteľnosti v Karibiku? Pripravte sa na život v raji

Karibik je pravým rajom na zemi. Svoje by o tom mohol rozprávať celý rad Európanov, ktorí sa tu rozhodli žiť natrvalo, alebo tu aspoň trávia časť roka.

Karibik je miestom, kde realita prekonáva očakávania. Krištáľovo čisté more obmývajúce viac ako 600 kilometrov nádherných pláží lemovaných palmami. Nádherná príroda, pohodová atmosféra, tri desiatky golfových ihrísk. To je len krátky zoznam predností, ktoré môže ponúknuť Dominikánska republika. Jedna z karibských krajín patriaci k najčastejším cieľom Európanov, ktorí sa chcú v Karibiku usadiť.

Nie je problém naraziť na rad ľudí, ktorí predali svoju firmu a našli tu svoj vysnívaný domov. Ďalší si svoj biznis ponechali, trávia tu len časť roka a na starý kontinent sa pravidelne vracajú.

Cudzinci môžu nehnuteľnosti v Dominikánskej republike nakupovať bez obmedzenia. Kúpa nehnuteľnosti je relatívne lacná, s vybavením všetkých formalít spojených s nákupom nehnuteľnosti vám pomôže Rellox. Vášmu životu v raji preto nemusí stáť nič v ceste.

Ponuka nehnuteľností v Dominikánskej republike

Ponuka realít v Dominikánskej republike

V prípade, že budete zvažovať kúpu nehnuteľnosti v Dominikánskej republike, budete sa s najväčšou pravdepodobnosťou rozhodovať medzi apartmánom v niektorom z bytových komplexov alebo vlastnou vilou. Tretia, predsa len trochu komplikovanejšia možnosť, je nákup pozemku, na ktorom si svoj dom následne postavíte.

V prípade apartmánov možno vybrať bývanie v rámci luxusných developerských projektov v prvej línii pri mori alebo neďaleko pláží, ale aj v blízkosti golfových ihrísk. Žiadané sú aj apartmány v rámci kondomínií, uzavretých rezidenčných komplexov neprístupných verejnosti.

Najmä pre tých, ktorí chcú v Karibiku tráviť viac času, je ideálnym riešením vlastná vila. Samostatne stojaci dom môžete kúpiť už od približne 150 000 USD, ponuka kvalitných nehnuteľností sa výrazne rozširuje v cenovom intervale od 200 000 USD. Nie je ale problém vybrať si aj z pomerne pestrej ponuky skutočne luxusných víl zaručujúcich všetok potrebný komfort. Tu sa ceny pohybujú v rádoch jednotiek alebo aj desiatok miliónov USD.

Prečo si vybrať Dominikánsku republiku

  • Stále, celoročne krásne počasie.
  • Krásne more s dlhými bieloskvúcími plážami.
  • Nádherná príroda na mnohých miestach doteraz nedotknutá civilizáciou a cestovným ruchom.
  • Pohodový životný štýl.
  • Skvelé jedlo a pitie.
  • Prívetivé obyvateľstvo.
  • Stabilná ekonomická situácia.
  • Podnikateľské príležitosti na ostrove.

Základné informácie o Dominikánskej republike

V Dominikánskej republike žije viac ako 9 miliónov obyvateľov. Väčšina z nich sú katolíci. Úradným jazykom je španielčina, dohovoriť sa ale často dá aj v angličtine alebo francúzštine. Hlavným mestom je Santo Domingo.

Platidlom je dominikánske peso, predovšetkým v turistických centrách sú ale bez problémov akceptované aj platby v USD a EUR. Peniaze je potrebné meniť výhradne v bankách alebo certifikovaných zmenárňach. Pri opustení krajiny je povolené v hotovosti vyvážať maximálne 10 000 USD (alebo zodpovedajúci ekvivalent v inej mene).
víza

Občania Slovenska pri ceste do Dominikánskej republiky na obdobie nepresahujúce 90 dní nepotrebujú vízum. Na niektorom z konzulátov alebo priamo na letisku si len musí zaobstarať tzv. turistickú kartu (Tarjeta de Turismo) v hodnote okolo 10 USD.

Zdravotná starostlivosť

Zdravotná starostlivosť zodpovedá štandardom, na ktoré sú Európania zvyknutí. Zdravotnú starostlivosť poskytujú prevažne súkromnými zariadeniami. Je potreba sa len pripraviť na platbu v hotovosti. Pred cestou sa odporúča uzavretie zodpovedajúceho zdravotného poistenia. Prípadné náklady vzniknuté pri ošetrení v Dominikánskej republike, sú potom poistenému vrátené po návrate do vlasti.

Pre tiesňové volanie sa rovnako ako napr. v Spojených štátoch amerických používa číslo 911.

Užitočné odkazy:

Chcem dostávať ponuky a novinky o (zahraničných) realitách zadarmo priamo na môj e-mail:

Hot tips | Máme pre Vás pripravených viac než 6000 nehnuteľností z celého sveta Kompletná ponuka

Chcem dostávať ponuky a novinky o (zahraničných) realitách zadarmo priamo na môj e-mail: