Prepojenie ľadovcových stredísk Pitztal a Ötztal

Prepojenie dvoch vyhlásených lyžiarskych stredísk PitztalSölden v Rakúsku s napätím očakávajú všetci milovníci lyžovania - vzniklo by tak najväčší ľadovcové lyžiarske stredisko v Európe. O súčasnej situácii informuje Tiroler Tageszeitung z 11. apríla 2016.

V súčasnej dobe existuje niekoľko plánov a variant prepojení - od výstavby iba lanovkového prepojení oboch údolí, až po výstavbu nového tunela a niekoľkých nových zjazdoviek.

Do projektu boli už teraz zainvestované 2 milióny EUR - túto informáciu zatiaľ nepotvrdil majiteľ Pitztaler Gletscherbahnen - pán Hans Rubatscher. Väčšie investície do budúcej výstavby čakajú práve Pitztaler Gletscherbahnen na pitztalskej strane než Ötztaler Gletscherbahnen na strane druhej. Hlavným investorom bude teda práve Hans Rubatscher. Spádová oblasť u pitztalského ľadovca by sa prepojením s Ötztal výrazne zhodnotila.

Ako vždy sa do veľkej miery ide o politikum. Jednotlivé lokálne politické strany sa aktuálne dohadujú, v akom rozsahu prepojenie týchto dvoch areálov povolí. K projektu sa ešte musí vyjadriť ochrana životného prostredia. Avšak ľadovce sa pohli.

» Podrobnejšie informácie o oblasti Sölden.

Chcem dostávať ponuky a novinky o (zahraničných) realitách zadarmo priamo na môj e-mail:

Hot tips | Máme pre Vás pripravených viac než 6000 nehnuteľností z celého sveta Kompletná ponuka

Chcem dostávať ponuky a novinky o (zahraničných) realitách zadarmo priamo na môj e-mail: