Trhu s nehnuteľnosťami v Marbelle prospieva revitalizácia mesta

Marbella si už dlhšiu dobu udržuje povesť jedného z najkrajších miest pre život, zároveň však zostáva atraktívnou prázdninovou destináciou pre turistov z celej Európy.

V súčasnej dobe v Marbelle prebieha revitalizácia celého mesta - rozšírenie prístavu, vylepšenia hromadnej dopravy a nové kultúrne projekty by mali okrem iného viesť aj k posilneniu miestneho trhu s nehnuteľnosťami.

Marbella ponúka úplne ideálne podnebie - priemerná teplota v marci tu dosahuje 14 ° C, čo je vzhľadom k posledným chladným mesiacom v celej Európe vítaným benefitom. Ďalšou výhodou je 320 slnečných dní ročne. To znamená, že ľudia, ktorí sa sťahujú do Marbelly si môžu užívať kvalitný život v príjemnom podnebí.

Dá sa očakávať, že náklady na revitalizáciu mesta presiahnu sumu 80 miliónov eur. Z revitalizácie by mala mať miestna ekonomika zásadný prospech, pretože napríklad úprava prístavu umožní kotvenie veľkých výletných lodí. Do projektu rozšírenia prístavu samozrejme patrí aj stavba nových kotvísk pre jachty a menšie lode.

V poslednom roku sa výrazne zlepšila kvalita hromadnej dopravy v oblasti Costa del Sol. Otvorenie tunela San Pedro pomohlo vyriešiť problém s častými dopravnými zápchami a umožnilo ľahkú dopravu do ostatných španielskych miest. Rezidenti si tak môžu užívať tunajší pokoj a pritom využívať vysokorýchlostné vlakové spojenie so zvyškom Španielska. Napríklad cesta do Madridu trvá len tri hodiny.

Známe mesto Malaga, ktoré je vzdialené len 45 minút, je vyhľadávaným kultúrnym centrom vďaka mnohým festivalom a múzeám. Aj Malaga prechádza postupnou revitalizáciou, otvárané sú nové múzeá ako napríklad múzeum vína atď.

» Pozrite sa na ponuku nehnuteľností v Marbelle na predaj.

Chcem dostávať ponuky a novinky o (zahraničných) realitách zadarmo priamo na môj e-mail:

Hot tips | Máme pre Vás pripravených viac než 6000 nehnuteľností z celého sveta Kompletná ponuka

Chcem dostávať ponuky a novinky o (zahraničných) realitách zadarmo priamo na môj e-mail: