Vývoj trhu nehnuteľností na Floride v 3. štvrťroku 2013

Trh nehnuteľností na Floride a najmä v oblasti Sarasota prešiel v minulom štvrťroku pomerne dynamickým a v zásade pozitívnym vývojom. Je možné spomenúť najmä nasledujúce trendy:

Aj napriek tomu, že 3. štvrťrok je zvyčajne, čo sa predajov týka, najslabším obdobím, predaje v 3. štvrťroku 2013 prvýkrát za posledné tri roky prekonali prvý štvrťrok. Medziročný rast presiahol 18 %. Rast bol veľmi výrazný predovšetkým v segmente luxusných nehnuteľností - medziročne sa predaje zvýšili od viac ako 50 %.

Zatiaľ čo v 3. štvrťroku 2012 bola približne jedna tretina predávaných nehnuteľností zabavená bankou kvôli nesplácaniu hypotéky, v súčasnosti je to už len jedna pätina. Tento trend je veľmi pozitívny, pretože je zrejmé, že trh sa stáva v poslednej dobe stabilnejším.

Zároveň sme svedkami postupného rastu cien. Výrazný rast predajov nehnuteľností v segmente 200 - 500 tisíc USD je možné prisudzovať tomu, že v poslednej dobe časť nehnuteľností presahovali trhovú cenu 200 tisíc USD.

Počet ponúkaných nehnuteľností pomaly rastie, čo dáva potenciálnym kupcom pestrejšiu možnosť výberu a vedie k stabilizácii trhu.

Záverom je možné povedať, že kombinácia všetkých vyššie uvedených trendov spoločne s rastom úrokovej miery viedol k rastu trhovej aktivity v miere v posledných troch rokoch nepozorovanej.

» Ponuka nehnuteľností v USA

Chcem dostávať ponuky a novinky o (zahraničných) realitách zadarmo priamo na môj e-mail:

Hot tips | Máme pre Vás pripravených viac než 6000 nehnuteľností z celého sveta Kompletná ponuka

Chcem dostávať ponuky a novinky o (zahraničných) realitách zadarmo priamo na môj e-mail: