Zauchensee

Salzbursko je rakúska spolková krajina, ktorá návštevníkov láka na najväčšiu hustotu zážitkov v Európe. Nech je zima, alebo leto, ponuka služieb, podujatí a športových aktivít je vždy mimoriadne široká. A uprostred toho všetkého sa rozkladá oblasť Zauchensee. Každý rok sem prichádzajú celé rodiny s deťmi aj skúsení športovci, aby zistili, čo sa skrýva za mottom "Zdravý pohyb, každý ako chce a môže".

Kto chce v lete vyraziť za turistikou, môže si tu vybrať z viac ako 20 značených trás v nadmorskej výške až 2 139 metrov s celkovou dĺžkou 195 km. Sú plné kontrastov: od pohodlných trás vhodných aj pre deti po náročnejšie chodníky pre zdatných turistov. Čím sa ale Zauchensee líši od iných turistických oblastí? Každý týždeň sa môžete zúčastniť niektorého z tematických výletov so sprievodcom. Nezabudnuteľná je napríklad nočná túra, kulinárska túra alebo náučný "Mesačný chodník" s 20 zastaveniami. Pri dobrom počasí môžete na brehu jazera Zauchensee pravidelne pozorovať hviezdy s výkladom. V lete sa na brehu jazera Seekarsee s úžasnými horskými kulisami vo výške 2 000 metrov každú stredu koná kurz jogy.

Trikrát za leto lanovka Gamskogelbahn vyráža už v päť hodín ráno za východom slnka. Raňajky ponúka Gamskogelhütte pri hornej stanici lanovky. Tu sa vo výške 1 900 m n. m. rozkladá aj dobrodružné ihrisko pre deti s názvom "Svetový pohár zvierat". Tu deti na vlastnej koži spoznajú, ako žijú zvieratá v horách a aké neuveriteľné výkony podávajú.

Jedinečným zážitkom je tiež dovolená strávená na statku, kde si môžete vyskúšať život v spojení s prírodou a tradíciami a zároveň sa nechať rozmaznávať domácimi produktmi a kuchyňou.

K východiskovým bodom výletov turistov rozváža autobus za príjemnú cenu 1 euro. Vďaka špeciálnej karte SalzburgerLand Card môžete navštíviť približne 190 atrakcií v celom Salzbursku zadarmo alebo so zľavou.

V zime sú v lyžiarskom stredisku Zauchensee samozrejmosťou perfektne upravené zjazdovky a vynikajúca infraštruktúra. Deti sa navyše môžu zabaviť v detskom svete Kinderland a dospelí zmerať svoje sily v tréningovom centre Kogelalm trebárs na zjazdovke s časomierou. Na niektorých úsekoch lyžiarskeho strediska sa môžete nechať natočiť a vďaka videu potom vylepšovať svoj štýl. Video alebo fotografie na pamiatku pre vás budú sprístupnené online.

Vyskúšať počas jednej dovolenky všetko, čo tento región ponúka, teda nie je v ľudských silách. Po celý rok možno navyše tráviť príjemné hodiny v termálnych kúpeľoch Therme Amadé v meste Altenmarkt so šmykľavkami, termálnymi bazénmi, saunami a relaxačnými zónami. Preto je ideálny neponáhľať a radšej sa sem niekoľkokrát vrátiť.

Chcem dostávať ponuky a novinky o (zahraničných) realitách zadarmo priamo na môj e-mail:

Hot tips | Máme pre Vás pripravených viac než 6000 nehnuteľností z celého sveta Kompletná ponuka

Chcem dostávať ponuky a novinky o (zahraničných) realitách zadarmo priamo na môj e-mail: