Investorov lákajú apartmány v rakúskych Alpách. Vybrané investičné príležitosti pre rok 2019

Alpy priťahujú nielen lyžiarov, ale aj investorov. Vďaka rastúcemu dopytu po ubytovaní vznikajú v Alpách nové projekty s apartmánmi na predaj do osobného vlastníctva a k následnej kombinácii vlastného užívania a ďalšieho prenájmu. Ročné výnosy sú cez 4 %.

Rekordný počet turistov

Do rakúskych Álp mieri čoraz viac turistov. Trend potvrdila aj minuloročná zimná sezóna. Rakúsky štatistický úrad evidoval od novembra minulého roka do februára tohto roka 49 miliónov prenocovaní, čo znamená oproti predchádzajúcemu roku rekordný rast o 5,7 %. "Najviac vzrástol záujem ľudí o ubytovanie v komerčne prenajímaných bytoch, a to o takmer 13 %," upresňuje Ján Rejcha zo spoločnosti Rellox, ktorá sa špecializuje na predaj nehnuteľností v zahraničí.

Investičné apartmány na predaj

Nové apartmány sa stavia v atraktívnych rezortoch zaisťujúcich vysokú obsadenosť v letnej i zimnej sezóne. Samozrejmosťou je kvalitné vybavenie, bohaté hotelové zázemie a služby. Aké zaujímavé projekty sú aktuálne na predaj?

Neukirchen am Grossvenediger

Nový projekt luxusných a komfortných apartmánov v atraktívnej lokalite len pár krokov od lanovky. Projekt zahŕňa celkom 45 apartmánov a 8 penthouse bytov v cene od 562 800 eur bez DPH. Všetkým majiteľom aj hosťom budú k dispozícii služby 4* hotela – wellness centrum s vnútornými aj vonkajšími bazénmi a niekoľkými saunami, fitness, masáže, reštaurácia, raňajkový servis, recepcia a pod. Apartmány sú určené na predaj do osobného vlastníctva, ale majiteľ nehnuteľnosti je povinný túto nehnuteľnosť ďalej komerčne prenajímať. Majiteľ apartmánu získava atraktívny výnos z prenájmu. Dokončenie projektu sa predpokladá v decembri 2020. Apartmány v tomto projekte už našli svojich majiteľov. Pozrite sa na aktuálnu ponuku nehnuteľností v Rakúsku alebo nás kontaktujte a pripravíme pre vás ponuku nehnuteľností na mieru vašim požiadavkám.

Ehrwald

U ľadovca Zugspitze v alpskom mestečku Ehrwald sa teraz stavia 4* apartmány s 1 - 4 spálňami v cene od 262 500 EUR bez DPH. Súčasťou rezortu je reštaurácia, fitness, wellness a bazén. Dokončenie je plánované na máj 2019. "Očakávaný príjem z prenájmu je 4,3 % z kúpnej ceny nehnuteľnosti po odpočítaní prevádzkových nákladov a pred zdanením," dodáva Ján Rejcha.

Saalbach / Hinterglemm

Komfortné 4* apartmány sa na jar 2019 začnú stavať aj v oblasti Saalbach / Hinterglemm. Súčasťou bude luxusné vybavenie vrátane 2 reštaurácií, fitness, spa, sauny a bazéna. Ceny začínajú na 249 900 EUR bez DPH a výnosy v prvom roku sa očakávajú vo výške 4,14 %. Skvelou správou je plánované prepojenie strediska s areálom Zell am See, čím vznikne jedno z najväčších lyžiarskych stredísk na svete. Apartmány v tomto projekte už našli svojich majiteľov. Pozrite sa na aktuálnu ponuku nehnuteľností v Rakúsku alebo nás kontaktujte a pripravíme pre vás ponuku nehnuteľností na mieru vašim požiadavkám.

Seefeld in Tirol

Výnos až 4,61 % môžu očakávať majitelia apartmánov v olympijskom regióne Seefeld in Tirol. Stavba je zasadená do lokality pri jazere v blízkosti zjazdoviek, bežeckých tratí a golfového ihriska. Dokončená bude ešte tento rok. Sedemnásť rôzne veľkých apartmánov sa predáva s kompletným zariadením.

Mayrhofen

Projekt v srdci svetoznámeho Zillertalu ponúka garantovaný ročný výnos z prenájmu 4 %. Projekt 10 apartmánov s reštauráciou a wellness by mal byť dokončený v decembri 2019. Jednospálňové apartmány s kompletným vybavením a parkovacím miestom môžete mať už za 340 400 EUR. Apartmány v tomto projekte už našli svojich majiteľov. Pozrite sa na aktuálnu ponuku nehnuteľností v Rakúsku alebo nás kontaktujte a pripravíme pre vás ponuku nehnuteľností na mieru vašim požiadavkám.

Mariapfarr

Apartmánový rezort vzniká v salzburskej oblasti Lungau na najslnečnejšom mieste v Rakúsku. Projekt je priamo napojený na známe skvelé vybavené wellness centrum s priestranným saunovým svetom, kúpaliskom, vírivkami, masážami a reštauráciou. Na výber je zo 41 vybavených apartmánov v cene od 173 000 EUR bez DPH. Predpokladaný výnos pred zdanením a po odpočítaní prevádzkových nákladov dosahuje až cca 6 %. Rezort by mal byť dokončený v lete 2019. Apartmány v tomto projekte už našli svojich majiteľov. Pozrite sa na aktuálnu ponuku nehnuteľností v Rakúsku alebo nás kontaktujte a pripravíme pre vás ponuku nehnuteľností na mieru vašim požiadavkám.

Obergurgl

V Obergurgli s nadmorskou výškou 1930 m.n.m., prezývanom ako alpský diamant, ponúkame nový projekt, ktorý je už dokončený a sľubuje garantované výnosy z prenájmu 4 %. Nové projekty sa v tejto oblasti objavujú na predaj cudzincom len veľmi zriedka, takže sa k nim dostane len niekoľko málo šťastlivcov. Nový apartmán si tu môžete teraz zaobstarať už za 243 848 EUR bez DPH. Apartmány v tomto projekte už našli svojich majiteľov. Pozrite sa na aktuálnu ponuku nehnuteľností v Rakúsku alebo nás kontaktujte a pripravíme pre vás ponuku nehnuteľností na mieru vašim požiadavkám.

Kaprun

V obľúbenom ľadovcovom stredisku bude na jeseň 2019 dokončený luxusný projekt apartmánov s panoramatickými terasami a nadštandardným vybavením. Súčasťou rezortu je priestranná reštaurácia a wellness centrum s bazénom. Ceny začínajú na 344 500 EUR bez DPH. Vďaka celoročnej obľúbenosti strediska a blízkosti idylického Zell am See sa očakáva vysoká obsadenosť a výnosy z prenájmu. Na tohtoročnú zimnú sezónu bude otvorená nová lanovka, ktorá vás vyvezie z Kaprunu do areálu Maiskogel. V decembri 2019 dôjde k prepojeniu s ľadovcom Kitzsteinhorn.Neukirchen am Grossvenediger

Rezort v srdci národného parku Vysoké Taury má celkom 53 hotelových suít a apartmánov, ktoré dopĺňa lobby, reštaurácia a kaviareň. V komplexe bude všetkým hosťom k dispozícii wellness s bazénmi, saunami, infračervenou kabínou a relaxačnými zónami. Niektoré apartmány sú vybavené krbom a saunou. Výstavba bude dokončená v júli 2019. Na výber je z niekoľkých typov apartmánov v cene od 246 000 EUR bez DPH. Očakávané výnosy v prvom roku sa pohybujú na úrovni cca 3 %. V strednodobom horizonte sa plánuje výstavba lanoviek a prepojenie s lyžiarskou oblasťou Kitzbühel. Predbežné odhady počítajú z realizáciou v rokoch 2020 - 2025.

O správu apartmánov je postarané

"Apartmány sa predávajú do osobného vlastníctva a k následnej kombinácii vlastného užívania a ďalšieho prenájmu. Nastavená prevádzková spoločnosť sa stará o celkovú správu nehnuteľnosti a ďalší prenájom. To všetko bez starostí pre vlastníka. Jedná sa o stále obľúbenejší koncept investície do nehnuteľností v zahraničí," uzatvára Ján Rejcha.

Chcem dostávať ponuky a novinky o (zahraničných) realitách zadarmo priamo na môj e-mail:

Hot tips | Máme pre Vás pripravených viac než 6000 nehnuteľností z celého sveta Kompletná ponuka

Chcem dostávať ponuky a novinky o (zahraničných) realitách zadarmo priamo na môj e-mail: