Prezidentské voľby vo Francúzsku realitný trh neovplyvnia

V polovici mája zasadol do prezidentského kresla vo Francúzsku nový prezident. Socialistický líder Francois Hollande vo voľbách porazil bývalého prezidenta Nicolasa Sarkozyho. Bude mať zvolenie nového prezidenta nejaké dopady na cudzincov, ktorí zamýšľajú v krajine galského kohúta zaobstarať nehnuteľnosť? Podľa expertov nie.

Podľa jedného z odborníkov, ktorý žije vo Francúzsku už pätnásť rokov a efekt volieb teda môže posúdiť aj vďaka predchádzajúcim skúsenostiam, budú dôsledky buď úplne minimálne, alebo žiadne. Dôležité je teraz najmä fakt, že išlo o prezidentské, nie parlamentné voľby. Na obchodovanie a jeho pravidlá to teda nebude mať žiadny konkrétny dopad.

Legislatívny proces pri nákupe nehnuteľností sa za posledných dvesto rokov zmenil minimálne. Francúzsko naďalej zostáva jednou z najbezpečnejších krajín, čo sa týka vlastníctva nehnuteľnosti. Stačí, keď sa pozriete na sadzby súdnych sporov o nehnuteľnosti. Zatiaľ čo vo Francúzsku zostávajú na 0,3%, v Európe sú na 3,9% a v USA sa pohybujú okolo 8%.

Zvolenie nového francúzskeho prezidenta by nemalo trh s nehnuteľnosťami ovplyvniť, nedôjde ani k zmenám podmienok predaja. Francúzsko môže byť teda aj naďalej hodnotené ako jedna z najpopulárnejších krajín, kde ceny nehnuteľností zostávajú stabilné.

Chcem dostávať ponuky a novinky o (zahraničných) realitách zadarmo priamo na môj e-mail:

Hot tips | Máme pre Vás pripravených viac než 6000 nehnuteľností z celého sveta Kompletná ponuka

Chcem dostávať ponuky a novinky o (zahraničných) realitách zadarmo priamo na môj e-mail: