Španielsky trh s nehnuteľnosťami sa zotavuje, vedú Baleáry

Rast španielskeho realitného trhu pokračuje. Podľa najnovších údajov španielskeho štatistického úradu INE tento rok vzrástol počet predajov nehnuteľností na Baleárskych ostrovoch o 39%, čo je najviac v celom Španielsku.

V júni 2016 prebehlo v celej krajine 33 390 transakcií, čo je o 21% viac ako v júni 2015. Nárast už päť mesiacov dosahuje dvojciferných hodnôt (!).

Tento vývoj je zrejmý najmä z dlhodobejšieho hľadiska. V prvej polovici roka 2016 sa počet predaných nehnuteľností medziročne zvýšil o 17%. Sme svedkami rastu trvajúceho takmer dva roky. Na Baleároch sú čísla ešte o niečo vyššie, aj keď Murcia, Valencia, Madrid a Barcelona nezostávajú pozadu (nárast tu predstavuje 19-28%). Pomalší rast zaznamenali regióny Costa BlancaCosta del Sol (12 a 8%).

Medziročne sa znížil len počet predaných novostavieb, a to o 1%, hoci sa objem novej výstavby zväčšuje. Záujem o nové nehnuteľnosti je ale veľký napríklad v regióne Costa del Sol, obľúbenej destinácie s nádhernými golfovými ihriskami a príjemnou klímou. Vo svetovom rebríčku krajín, ktoré sú pre investorov najatraktívnejšie, sa Španielsko pravidelne objavuje na popredných pozíciách.

Chcem dostávať ponuky a novinky o (zahraničných) realitách zadarmo priamo na môj e-mail:

Hot tips | Máme pre Vás pripravených viac než 6000 nehnuteľností z celého sveta Kompletná ponuka

Chcem dostávať ponuky a novinky o (zahraničných) realitách zadarmo priamo na môj e-mail: