Taliansko očakáva zníženie daní

Už len niekoľko dní zostáva do všeobecne očakávaného zníženia dane z predaja nehnuteľností v Taliansku. Toto opatrenie, ktoré nadobudne účinnosť 1. januára 2014 je považované za krok, ktorý by mal napomôcť riešeniu problémov, s ktorými sa stretáva taliansky realitný trh. Daň sa zníži o 900 eur za každých 100 000 euro kúpnej ceny.

Tento krok s najväčšou pravdepodobnosťou prispeje k oživeniu predaja realít a bezo všetkých pochybností bude motivovať investorov k nákupu drahších nehnuteľností. Pri nákupe domu v hodnote 400 tisíc eur úspora činí až 3 600 eur a v prípade nákupu domu, kde si majiteľ bude zriaďovať trvalé bydlisko, sa zvýši až na 1 236 eur za každých 100 tisíc euro kúpnej ceny.

Jeden z maklérov špecializujúcich sa na taliansky realitný trh situáciu charakterizoval nasledovne:" Jedná sa o skutočný krok vpred, ktorý môže napomôcť k oživeniu upadajúceho trhu. Aj v súčasnej dobe radím investorom, aby s nákupom počkali na január, pretože tak môžu ušetriť pomerne zásadnú čiastku."

Z posledných správ je navyše možné usudzovať, že taliansky trh je po niekoľkých mesiacoch neistoty a všeobecnej nedôvery opäť na vzostupe. Politické turbulencie viedli investorov k opatrnosti - vláda však ústretovými krokmi vyslala pozitívny signál a je možné očakávať návrat zahraničných investorov a postupné oživenie investičnej aktivity.

Chcete kúpiť nehnuteľnosti v Taliansku? Navštívte našu ponuku talianskych realít alebo nás kontaktujte.

Chcem dostávať ponuky a novinky o (zahraničných) realitách zadarmo priamo na môj e-mail:

Hot tips | Máme pre Vás pripravených viac než 6000 nehnuteľností z celého sveta Kompletná ponuka

Chcem dostávať ponuky a novinky o (zahraničných) realitách zadarmo priamo na môj e-mail: